Co zrobić, aby poradzić sobie z tym konkretnym zadaniem stosunkowo szybko? Sporo osób zastanawia się nad tym właśnie tematem. Na szczęście są pomocne strony, gdzie można zdobyć cenne informacje związane z tym aspektem. Zapraszamy zatem do naszego poniższego wpisu.
Jak to wszystko odbywa się na samym początku? Trzeba podkreślić, że dużo osób zastanawia się co zrobić i generalnie jak założyć spółkę z o.o. na terenie naszego kraju. Teoretycznie wydaje się to stosunkowo skomplikowane. Druga strona medalu jest taka, że można korzystać z pomocy dobrej strony. Pamiętajcie, że na początek musi być stworzona profesjonalna umowa spółki. Musi ona określać rozmaite aspekty. Jest to między innymi firma czy siedziba spółki. Ważny jest także przedmiot dotyczący działalności spółki itp. Poza tym bardzo ważne jest również to, aby dokładnie określić wysokość kapitału zakładowego. Niemniej istotne jest również wskazanie czy konkretny wspólnik może mieć więcej niż jeden udział itp. Trzeba również zwrócić uwagę na liczbę oraz wartość nominalną udziałów, które są objęte przez poszczególnych wspólników.
Bardzo ważne jest to, że umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zawiera również czas trwania spółki. Tylko jednak wtedy, jeśli jest dokładnie oznaczona.
Co dzieje się dalej? Jak założyć spółkę z o.o.? Na pewno bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę na kilka kolejnych czynników. Między innymi kluczowe jest to, że w dalszej kolejności następuje wniesienie odpowiedniego wkładu. Pamiętajcie, że mogą one być wnoszone w formie pieniężnej, ale nie tylko. Coraz częściej stosowane są również tak zwane aporty. To po prostu wkłady w formie niepieniężnej. Minimalny udział w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością to dokładnie 50 zł. Natomiast minimalna wartość kapitału zakładowego wynosi na dzień dzisiejszy 100 razy tyle. Co dzieje się dalej? Następuje po prostu wyłonienie organów. Między innymi jest to powołanie zarządu, ustanowienie rady nadzorczej, albo komisji rewizyjnej. Jeśli wymaga tego po prostu ustawa albo umowa spółki. W dalszej kolejności następuje rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru sądowego. Do wniosku trzeba dołączyć kilka dokumentów. Jest to na przykład umowa spółki, oświadczenie wszystkich członków zarządu, lista wspólników, adresy członków zarządu, dowód ustanowienia organów itp. W ostatniej kolejności wspólnicy muszą zgłosić się po prostu o takie numery, jak NIP oraz REGON.